ABC organizacji spotkań

Chcesz zorganizować spotkanie, pokaz filmu, debatę, wydarzenie kulturalne?

To nic trudnego.

Po pierwsze znajdź miejsce. Może to być bar, kino, dom kultury, szkoła, uniwersytet, koło naukowe lub inna instytucja zainteresowana tematem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby skrzyknąć znajomych i (o ile zbierze się odpowiednia liczba osób) zrobić spotkanie u kogoś w domu. Skontaktuj się z nami a zasugerujemy możliwe miejsca lub te, z którymi już współpracowaliśmy.

Po drugie zorganizuj sprzęt. Bardzo często bary, kluby i domy kultury dysponują projektorem, ekranem i nagłośnieniem. To idealna sytuacja. Wtedy wystarczy spotkać się z nimi i sprawdzić czy wszystko dobrze działa. W przeciwnym wypadku warto popytać znajomych lub może sami dysponujecie takim sprzętem.

Po trzecie program. Jeśli macie konkretny pomysł – tym lepiej, skontaktujcie się z nami w celu ustalenia szczegółów, jeśli  nie – nam pomysłów nie brakuje i na pewno coś podpowiemy. Pomożemy opracować program spotkania, zaprosić odpowiednich prelegentów, zapewnić filmy do projekcji.

Po czwarte promocja. Tu z pewnością przejmiemy pałeczkę, choć wszelkie kontakty do portali informacyjnych, rozgłośni radiowych będą bardzo cenne. Trzeba będzie wydrukować plakaty czy ulotki – jeśli dysponujecie tanią drukarnią może się to przydać. W rozwieszaniu plakatów (najlepiej w kawiarniach i barach, na uniwersytetach) pomogą z pewnością inni wolontariusze.