Izraelski Komitet Przeciwko Wyburzeniom Domów ogłasza nabór na letni obóz odbudowy w 2014 r.

Izraelski Komitet Przeciwko Wyburzeniom Domów ogłasza nabór na letni obóz odbudowy w 2014 r.

Termin: 3-18 sierpnia 2014

Izraelski Komitet Przeciwko Wyburzeniom Domów (ICAHD) zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w geście solidarności w kolejnym letnim obozie odbudowy. Na przestrzeni ostatniej dekady w obozach odbudowy wzięło udział kilkuset aktywistów, którzy w akcie pokojowego oporu przeciwko okupacji pracowali ręka w rękę z Palestyńczykami i Izraelczykami nad odbudową zburzonych przez Izrael palestyńskich domów. W tym roku obóz odbędzie się w terminie 3-18 sierpnia.

W ciągu dwóch tygodni odbudujemy całkowicie z gruzów palestyński dom, przekażemy do niego klucze palestyńskiej rodzinie i pomożemy się im wprowadzić – to realna pomoc, a także gest solidarności. Podczas takich akcji zawiązują się silne przyjaźnie między ich uczestnikami, palestyńskimi robotnikami, lokalnymi mieszkańcami i aktywistami.

Oprócz prac nad odbudową domu, uczestnicy obozu będą mieli możliwość uczestniczenia w wyjazdach na Palestyńskie Terytoria Okupowane oraz do Izraela, co pomoże im lepiej zrozumieć przyczyny konfliktu. Wieczorami będą uczestniczyć w spotkaniach z aktywistami, pokazach filmowych, dyskusjach dotyczących bieżącej sytuacji społeczno-politycznej itp

Warunki zakwaterowania są dość surowe, ale fantastyczna atmosfera wśród uczestników obozu sprawia, że pobyt jest wygodny i funkcjonalny. Uczestnicy będą spać w namiotach, zapewniony będzie dostęp do toalet oraz pryszniców. W obozie znajdować się będzie także przestrzeń do wspólnych spotkań, tam też będą serwowane tradycyjne palestyńskie posiłki, dostarczane przez Arabiya Shawamreh, która z mężem Salimem oraz działaczami ICAHD-u będzie gościła uczestników obozu.

Poniżej możecie obejrzeć klip z poprzedniego obozu odbudowy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hr297e2Kdyw[/youtube]

Opłata za udział w obozie w 2014 r. wynosi 1700 $ amerykańskich lub 1260 euro. Głównym celem opłaty jest pokrycie kosztów zakupu materiałów do odbudowy domu. Obejmuje ona także:

  • Zakwaterowanie
  • Trzy pełne posiłki dziennie oraz przekąski między posiłkami
  • Wyjazdy na Terytoria Okupowane i do Izraela oraz program edukacyjny
  • Materiały informacyjne

Opłata NIE zawiera:

  • kosztów biletu na samolot i kosztów dotarcia z lotniska do Jerozolimy i z powrotem
  • kosztów posiłków w czasie wolnym
  • wydatków osobistych.

Jeśli chcesz do nas dołączyć w lecie lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z:

– Mary Winter mary@icahdusa.org (jeśli mieszkasz w USA lub Kanadzie)

– summercamp@icahduk.org (jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii lub innych państwach europejskich oprócz wymienionych niżej)

– Silje Ryvold silje@icahd.no (jeśli mieszkasz w Norwegii)

– Bruno Jantti icahd@icahd.fi (jeśli mieszkasz w Finlandii)

– Doris Flack doris@icahd.de (jeśli mieszkasz w Niemczech)

– info@icahd.org (dla pozostałych państw).

Celem Izraelskiego  Komitetu Przeciwko Wyburzeniom Domów (ICAHD – Israeli Committee Against House Demolitions) jest stawianie oporu izraelskiej polityce wyburzeń domów palestyńskich na Terytoriach Okupowanych (dotychczas władze Izraela wyburzyły około 25 tysięcy palestyńskich domów). Aktywiści ICAHD organizują akcje bezpośrednie, blokują wyburzenia domów, odbudowują zniszczone budynki, a także stawiają opór polityce wywłaszczeń gruntów, budowy dróg apartheidu, zagarniana ziemi, budowy muru i niszczenia gajów oliwnych. ICAHD organizuje Palestyńczyków, aktywistów izraelskich oraz  międzynarodowych działaczy praw człowieka w celu wspólnej odbudowy zniszczonych palestyńskich domów. Więcej informacji na stronie www.icahd.org

źródło: http://www.icahd.org/

Tłum. KSK